ÖVRIGT / Frimärken, Mynt & Vykort / Medaljer 13846581
nr 1384 6581
Medaljer
3 st, silver / emalj, bland annat Hederslegionens Riddartecken samt Pro Patria svärdsordern, Vikt: ca 95 g. Diameter: 3,5-5 cm
Kondition: slitage
måndag 15 mars 2021
kl 18:55:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Medaljer
Kondition: slitage
nr 1384 6581
Medaljer
Kondition: slitage
måndag 15 mars 2021 |
Silver
Silver